It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

İlk Siparişe Özel 100 TL Üzeri Sepette 15 TL İndirim Fırsatını Kaçırmayın! Tüm Alışverişlerde Kargo Bedava! Kapıda Ödeme +6,28 TL

İpek Kehribar Limon Renk Yassı Kesim Sertifikalı Doğal Baltık Damla Kehribar Kolye Unisex Kolye Vidalı Klips 32,00-33,00 cm(0-3 Yaş Standart) ipek-240

Baltık Amber
Ürün Adı Kehribar Bebek Diş Kolyesi
Ağırlık 4,50 ~ 5,50 gram
Uzunuluk  32,00 ~ 33,00 cm 
Renk Limon 

Kilit

Mekanizması/

Tasarım

Vidalı Klips / Dayanıklı İplik / Her bir Boncuk arası düğüm

Malzeme Natural Amber
Kargo 1-2 İş Günü Yurtiçi Kargo
Menşei Litvanya
Kategori Bebek-Çocuk
Sertifika Durumu Firma Sertifikalı Ücretsiz
Şekil/Kesim Yassı

Limon Renk Yassı Kehribar Bebek Diş Kolyesi

Kehribar bebek diş kolyelerimiz ve diğer tüm kehribar ürünlerimizin tamamı %100 orijinal A+ kalite Litvanya menşeili, doğal hakiki baltık kehribardan özel işcilik ile üretilmiştir.

Ürünlerimizin tamamı Litvanya menşeilidir. Satın aldığınız ürünlerin tamamını orijinal Litvanya bandrollü yurtdışı sertifikalı ve resmi faturalı gönderim sağlıyoruz. Ayrıca Dilerseniz Kehribar bebek diş kolyelerimizden Türkiyenin bağımsız ve tarafsız tek yasal kuruluşu, İKO (İstanbul Kuyumcular Odası) kuruluşu olan GLT(Gemological Laboratory of Turkey) labratuvarlarında konusunda uzman gemologlar tarafından; kolye ağırlığı, rengi ve her bir kolye tanesi tek tek incelenerek analiz edilmiş ve kayıt altına alınarak (Natural Amber) Doğal Amber onayı alınmış şeklinde GLT ile de talep edebilirsiniz. Talep edilmesi halinde kolyeniz için özel hazırlanan GLT belgesi ilave ücret karşılığında gönderim sağlanır. En sık sorulan sorulardan birisi GLT sertifikası neden farklı ücretlendirme gerektiğidir. GLT labratuvarı yarı özel bir kurum tarafından verilen sertifikadır ve ücretlidir. İstenildiği takdirde labratuvara verilen ilave ücret farkı alınır.

Tüm ürünler resmi faturalı gönderim sağlıyoruz, faturanız garanti belgenizdir. Tüm ürünlerimizin kaliteli olduğunu biliyoruz ve arkasındayız, çünkü bu ürünlerin tamamını kendi ailemiz için de kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için https://ipekkehribar.com/hakkimizda sayfamızı inceleyebilrsiniz.

Tüm ürünleri herhangi bir sebepten dolayı kehribar kolyenizden veya bilezik satın almanızdan memnun kalmazsanız, belirtilen süre içerisinde iade edebilirisiniz.Detaylı bilgilendirme için https://ipekkehribar.com/iptal-ve-iade-kosullari sayfamızı inceleyebilrsiniz.

Tüm renkler aynı etkiye sahiptir. Renkler ve modeller tamamen görsel estetik amaçlıdır. Dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Ortalama teslim süresi tüm türkiye 1-4 gündür.Detaylı bilgilendirme için https://ipekkehribar.com/teslimat-ve-kargo sayfamızı inceleyebilrsiniz.

ÖNEMLİ: İlgili yasa ve yönetmelikler gereği KEHRİBAR ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değildir; Bu kapsamda öncelikli olarak tüketiciye modern bilimsel tıp yöntemlerinin kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Ürünlerimiz İLAÇ DEĞİLDİR. 

Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla KULLANILMAZ.

 


ÖLÇÜ 

*0-3 YAŞ / ( Ortalama=  4,00 ~ 6,00 gram )

 • Kehribar Bebek Kolye Standart Boy: 32 cm  

mailLütfen “Sipariş Notu” ksımına bebeğinizin/çocuğunuzun kaç aylık olduğunu belirtiniz!


NEDİR KEHRİBAR?

Kehribar taşı bir mücevher ya da yakut değildir.Hatta kehribar taşı denilmesine rağmen bir taş bile değildir. Geçmişi 50 milyon yıl öncesine dayanan kehribar fosilleşmiş ağaç reçinelerinden elde edilir. Aslında bir fosil kalıntısıdır ve organik özellik taşır. Geçmişi o kadar eskiye dayanmaktadır ki birçok arkeologlar yaptıkları kazılarda buldukları kehribarların için de milyonlarca yıl önce ölmüş böceklerin fosillerine bile rastlamaktadırlar.

Antik Roma döneminde akıl hastalıklarının tedavisinde kullanılan kehribar Çin’de sakinleştirici, ağrı kesici bir ilaç olarak kullanılırken Almanlar ise kehribar tanelerini bebeklerin üzerine koyarak dişlerinin acısız ve güçlü çıkmasını sağlamıştır. İbni Sina, kehribarı birçok hastalığa ilaç olarak nitelendirmiştir. Aynı zamanda yapılan araştırmalar sonucu kehribarın, kalp krizi riskini minimuma indirdiği açıklanmıştır.

Kehribarın sırrı boncuklarında gizlidir. Hakiki baltık kehribarı % 3-8-11 oranında süksinik asit/amber asiti içerir. İçerdiği süksinikasit/ Amber asiti bir mineral değil, kozalaklı ağaçların doğal reçinelerini içeren organik bir maddedir. Çocuğunuz kehribar kolyesini taktığında,tene temas ederek vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımını karışır ve bu sayede kehribar insan vücuduna bir şifa kaynağı olduğu bilinir.

Kehribarın hakiki olanını bulmak hayli zordur, oysa gerçek kehribarın oluşması için 50 milyon yıl önce yaşamış ve bugün nesli tükenmiş bir çamının recinesinin fosili olması gerekmektedir.Kehribarın şifa kaynağı olabilmesi için bir deniz suyuna rastlamış olması,deniz suyunda yıkanmış olması gerekir.

Bu reçine zamanla sertleşme göstermesi sonucu kehribar taşı ortaya çıkar. Bunların haricinde ise yapısında ipliksi maddeler, böcek veyahutta hava kabarcıkları bulunabilir.

Kehribar ülkesi olarak Polonya bilinir. Dünyanın en güzel ve en değerli kehribarları hep Polonya’da çıkarıldığı için Polonya Kehribar Ülkesi unvanını almıştır. Polonya’da Kehribar Müzeleri dahi bulunmaktadır. Avrupa’da Ukrayna, Romanya, İsveç, İngiltere, Hollanda, Sicilyada bulunan Kehribar yataklarının en ünlü ve büyük olanı ise Litvanya ve Polonya’dadır.

Kehribarın doğada 256’den fazla farklı, renk tonu bulunduğu bilinir. Kehribar'ın rengi; sarı, kahverengi kırmızı ve turuncunun karışımı gibidir Kehribar kolyelerimizdeki tüm kehribar renkleri aynı etkiye sahiptir. Fiyat farklılıkları özellikle gram, doğada bulunan miktarları, stok durumu, özel işcilik vb. etkenlere bağlı değişmektedir. Dizilimdeki farklılıklar tamamen estetik amaçlıdır, dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Kehriba bir çok Avrupa ülkesinde doğal antibiyotik olarak bilinmekte ve yerel eczanelerde satıldığı ve kullanıldığı bilinmektedir.


BEBEKLER İÇİN KEHRİBAR BİLİNEN FAYDALARI ?

Kehribarın bilinen en önemli özelliği “Ağrı Kesici” ve “Bağışıklık Sistemi Güçlendirici” özelliği olmasıdır.

Anne sütü alımıyla ilgili sorun yaşanıyorsa bağışıklık güçlendirici etkisi olduğundan destek amaçlı kullanıldığı bilinir.

Özellikle Gaz SancısıKolik olan bebeklerde mide ve bağırsak düzenleyici etkisi sayesinde bu etkileri ortadan kaldırdığı veya azalttığı bilinmektedir.

Sertifikalı Kehribar Bebebk Diş Kolyesi ile çocuğunuz ile özellikle diş çıkarma döneminde ağrısız, keyifli bir diş çıkarma dönemi geçirebilirsiniz.

Bebeklerde özellikle diş kolyesi olarak bilinir, diş çıkarma dönemi ishal, ağrı,iştahsızlık, yüksek ateş,soğuk algınlığı, kulak ağrısı, kulak kaşıntısı, diş kaşıma, huzursuzluk, iştahsızlık, uyku problemi, mide ağrısı, alerjik astım gibi şikayetleri azaltmak için kullanılır. Aksesuar değildir, Bağışıklık sistemini de güçlendirdiği için bebeğinizin doğal iyileşme süresini hızlandırdığı bilinir. Sakinleştirici etkisi ile bebeğinize daha huzurlu uyku sağladığı bilinir.

Diş çıkarma döneminde artan tükürük salgısını azalttığı bilinir, böylece bebeğinizin önü daha az ıslanmaz ve daha az hırıltısı olur. Kehribar kolye acıyı ve ağrıyı önemli ölçüde azalttığı bilinir, bu sayede bebeğinizin daha rahat ve daha huzurlu uyumasını sağlar. Kehribar bileklik olarak da kolyenin etkisini arttırmak amaçlı kullanılır.

4 yaş üzeri çocuklarda, kreş gibi kalabalık ve kapalı ortamlarda bulunan çocukların diğer çocuklardan hastalık kapma oranı yüksektir.Bu sebeple kreşe giden çocuklarda bağışıklık güçlendirmek için 35-38 cm kehribar kolye kullanıldığında belirtileri önemli ölçüde azalttığı bilinmektedir. 

Kehribar negatif enerjiyi çektiği için,çocuğunuzu negatif enerjiden koruduğu bilinir. 

Kehribar sadece diş çıkartma döneminde değil çocuğunuzun büyüme, ergenlik ve diğer dönemlerinde de kullanabileceği birden fazla faydası olduğu inanılan şifalı bir taştır.


YETİŞKİNLER İÇİN KEHRİBARIN BİLİNEN FAYDALARI NELERDİR?

Kehribar vücudu temizlediği ,güçlü bi vücut temizleyicisi olduğu, vücuda canlılık verdiğine inanılır. Ağrı olan yere yakın kullanıldığında ağrıyı hafiflettiği bilinir Migren, astım,bronşit ve solunum yolu enfeksiyonları tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.

Sindirim sistemini düzenlediği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinir.

Kehribar Sol el veya sol ayak bileğinde kullanıldığında vücuttaki negatif enerjiyi toplardığı, Menapoz belirtilerini Stresi azalttığı ve depresyona sebep olan etkileri azalttığı bilinir. Pozitif bir ruh haline bürünmenizi sağladığı bilinir.

Migren, baş ağrısına karşı iyileştirici olumlu etkisi olması, metabolizmayı hızlandırması, solunum rahatsızlıklarına iyi gelmesi kehribarın bilinen şifalarıdır.

Yetişkinlerde özellikle gerdanlık olarak kullanılması boğaz, guatr, tiroid bezi hastalığı gibi hormonlarla ilgili rahatsızlıklar üzerinde iyileştirici etkilerinin olduğu bilinmektedir. Guatr oluşmasını engellediği, oluşmuşsa küçülmesine yardımcı olduğu bilinir.

Alerjiyi önlediği bilinir. Panik atak ve anksiyetede sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi olduğu bilinir. Trombositopeni hastaları (Kanı pıhtılaşmayanlar) kullanmamalıdırlar

Etkisine inanan kişiler için hem şifalı hem şık bir alternatif oluşturan kehribar taşı birçok insan tarafından kullanılmaktadır.

 


KEHRİBAR NASIL KULLANILIYOR ?

Kehribar kolyeler “Kolik” ve “Gaz Sancısı” olan bebeklerde ilk 6 ay sol el veya sol ayak bileğinde sararak hal-hal veya kehribar bileklik olarak kullanıldığı bilinir. Gaz sancısı ve kolik sancısını hafiflettiği bilinir. Ağrıyı ve acıyı alırarak, sindirim sistemini düzenlediği ve  bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinir. Böylece bebeğinize daha rahat uyku sağlamış olur.

Kehribar kolyeler doğru kullanıldığında faydasını daha çok gösterecektir. Bebeklerde diş çıkarma döneminin başladığı 5.ve 6. aylardan itibaren kolye olarak kullanıldığı bilinir. Kehribar kullanımı ağrıyan yere yakın olmalı ve tene temas etmesi önemlidir. Kehribarınızın 14-15 Günde 1(bir) mutlaka bakımını yapılmalısınız. Bakımı için detaylı bilgiyi sayfamızda inceleyebilirsiniz.


UYARI! 

Kehribar bebek diş kolyeleri bebeğinizin güvenliği için her bir boncuk arası ayrı ayrı düğümlenmiştir. Dayanıklı iplikten yapılmış ve vidalı klips kullanılmıştır. Kilitli vidalı klips Bebeğinizin kolyesini çıkarması önlenir. Ayrı ayrı düğümlenmesinin amacı; Olası kehribar tanesinin kopması veya kırılması durumunda ebeveynlerin düşen boncuğu bulmasına yardımcı olmak, çocugun kehribar tanesini ağzına almasını ve yutmasını engellemek ve olası boğulma riskinin ününe geçebilmektir.

Özellikle aldığınız kehribarın orjinal olması çok önemlidir, aksi takdride bebeğinizin boynunda kimyasal bir ürün taşımış olursunuz. Sertifikalı, %100 orjinal en iyi kalite baltık kehribarı kullanmanızı öneriyoruz.  Dünyanın en büyük kehribar yataklarının bulunduğu baltık denizine kıyısı olan ülkelerden, ayrıca ulaslararası kehribar derneği üyesi firmalardan ve Litvanya sertifikalı en kaliteli kehribar ürünleri sizlere sunmaya gayret gösteriyoruz.

Kolyeyi takarken bebeğinizi daime denetleyin. Sadece kısa bir süre için bile olsa, kolyeyi bebek gözetimsiz iken çıkartın. Bebek gündüz veya gece uyurken kolyeyi çıkartın. Bebeğin ağzı veya kolyeyi çiğnemesine izin vermeyin! Kehribar kolye ve bileklikler amaç dışı kullanılmaz, sadece takı amaçlı kullanılır. Kesinlikle ağza alınmaz, çiğnenmez, yutulmaz, yenmez, diş kaşımak için kesinlikle kullanılmaz.

OYUNCAK Yönetmeliği: 3 yaş küçük çocuklar için uygun değildir. Kehribar hassas ve kırılgandır ayrıca Küçük parçacıklar içerir, boğulma tehlikesi olabilir.

Banyo yaparken kimyasal ürünlerden uzak durmak için çıkartınız.

Mutlaka ebeveyn denetiminde kullanılır. Ebeveyn denetimi dışında bulunan zamanlarda ve ortamlarda çıkarılmalıdır.

Gece yatarken ve uyurken kolye takmayınız,çıkartınız. Etkinliği ve sürekliliği sağlamak amacıyla çıkarıldığında sol ayak bileğinde, çorap içinde tene temas edecek şekilde kullanabilirsiniz.

Kehribar kolye ve bileklikler oyuncak değildir. Çoçukların eline oyuncak olarak verilmez, Oyuncak olarak kullanılmaz. Kehribar Kolyeler ve bileklikler kullanılmadığı zamanlarda bebeğinizin veya çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Kullanmaya başladıktan sonra etkisini 48-72 saat arasında göstermeye başladığı bilinir.

Tene temas ederek ve sürekli/devamlı kullanıldığında etkisini gösterdiği bilinmektedir. Doğru bilinen yanlışlardan en önemliside özellikle bebekler için elbise veya t-shirt gibi kıyafetlerin üzerinde kullanılmasıdır.

Bilinen bir yan etkisi yokturdoğal bir ağrı kesici olduğu bilinir.

Beklenmeyen bir etki olduğunda, lütfen kulanmayınız ve doktorunuza başvurunuz.

%100 Orjinal Kaliteli sertifikalı Baltık kehribarın güvenilir adresi✨


BAKIM

Kehribarınızı kullanmaya başlamadan önce, ılık suda 2-3 dk. yıkayıp  havlu ile kuruladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Kehribarınızın etkinliğini arttırmak amaçlı gerekirse hergün, haftada bir(1) veya 10(on) günde,

bir(1) defa negatif elektrikten arındırılması ve temizlenmesi gerekmektedir!

Su ile Temizleme; bir bardak suda 10-15dk  beklettikten sonra,akan çeşme suyu altında 2-3 dakika süreyle yıkayınız. Bu şekilde etkinliğini arttırmalıyız.

Toprak ile Temizleme; aslında en doğru kehribar temizleme topraklama yöntemidir.Bütün enerjileri nötürlediği için toprağın içerisine kehribarımızı gömüp 24 saat beklediğimizde etkinliğini maksimum seviyeye ulaştırmış oluruz.

Kehribarınızı doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız! Kehribar çok kırılgan ve hassas olduğu için doğrudan yoğun güneş ışınları kehribarınızı çatlatabilir.

Kehribarınızı parfüm, saç spreyi, deterjan, bulaşık deterjanı,krem, el kremi, oje temizleyici, aseton, sabun vb. kimyasal ürünlerden koruyunuz, evsel temizleyicilerle yıkamayınız. Aksi takdirde kehribarınız etkinliğini kaybedecektir. 

Baltık Amber
Ürün Adı Kehribar Bebek Diş Kolyesi
Ağırlık 4,50 ~ 5,50 gram
Renk Limon -Parlak
Kilit Mekanizması/Tasarım Vidalı Klips / Dayanıklı İplik / Her bir Boncuk arası düğüm
Malzeme Natural Amber
Kargo 1-2 İş Günü Yurtiçi Kargo
Menşei Litvanya
Kategori Bebek-Çocuk
Sertifika Durumu Firma Sertifikalı Ücretsiz
Şekil/Kesim Yassı

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

İADE VE CAYMA HAKKI

 

 • Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
 • İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:
 • İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yeralan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir. 
 • İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
 • Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 14 günlük geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.
 • Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam veilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” .
 • Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmakiçin;Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. 
 • Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
 • Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz. Değişim bir defaya mahsustur. 
 • Teslim tarihinden itibaren bir hafta içerisinde ürünü faturası ile birlikte tarafımıza göndermelisiniz. Ürünler anlaşmalı kargomuz olan YURTİÇİ Kargo ile gönderilmelidir. Farklı kargo şirketleri ile gönderilen ürünlerin işlemleri, ücret iadesi yapılırken kesilmektedir. Üründe firmamızdan kaynaklanan bir kusur yoksa kargo ücreti müşteriye aittir.)

CAYMA HAKKI

 • Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 9. Maddesine göre, müşteri, "Tüketici, 14(on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.
 • Teslim tarihinden itibaren bir hafta içerisinde ürünü faturası ile birlikte tarafımıza göndermelisiniz.

NOT : Ayrıntılı bilgi için https://ipekkehribar.com/iptal-ve-iade-kosullari sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Ürün Kodu: ipek-240
 • Kazanacağınız Puan: 10
 • Stok Durumu: Stokta var
 • 169,80TL
 • Vergiler Hariç: 143,90TL
 • Satın almak için gerekli puan: 150

Mevcut Seçenekler:

Ücretsiz Kargo

Tüm Alışverişlerde Kargo Bedava!- Kapıda Ödeme +5,00TL

Kolay İade

14 Gün İçinde Koşulsuz İade Garantisi

Güvenli Alışveriş

256BİT SSL Güvenlik Sertifikası İle Korunmaktadır

Etiketler: ipek kehribar, sertifikalı baltık kehribar bebek diş kolyesi, yetişkin baltık kehribar kolye bileklik, kehribar bebek diş kolyesi