It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

300 TL Üzeri Sepette 25 TL
650 TL Üzeri Sepette 45 TL İndirim Fırsatını Kaçırmayın!
Tüm Alışverişlerde Kargo Ücretsiz! Kapıda Ödeme +28.08 TL (101-500 TL)

Sıkça Sorulan Sorular?

Posted by ipekkehribar 20/12/2020 0 Comment(s)
 
ÖN BİLGİLENDİRME
 

Kehribar ürünlerimiz %100 Orijinal Yüksek kalite Litvanya menşeili, doğal hakiki baltık kehribardan özel işcilik ile üretilmiştir. Tüm ürünler resmi faturalı gönderim sağlıyoruz, faturanız garanti belgenizdir.Ayrıca tüm ürünlerimiz Gümrük mevzuatına uygun, faturalı ve sertifikalı bir şekilde ülkemize giriş yapmaktadır. Ayrıntılı bilgi için hakkımızda sayfamızı inceleyebilirsiniz. Herhangi bir sebepten dolayı kehribar kolyenizden veya bilezik satın almanızdan memnun kalmazsanız, belirtilen süre içerisinde iade edebilirisiniz. Ayrıntılı bilgi için iptal-iade koşulları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca stoklarımızda bulunan ve saat 15:00’a kadar verilen tüm siparişler aynı gün değerlendirmeye alınır. 15:00’ a kadar vermiş olduğunuz siparişleri aynı gün kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz. Ayrıntılı bilgi için teslimat-kargo sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

ÖNEMLİ

 

İlgili yasa ve yönetmelikler gereği KEHRİBAR ürünleri ile ilgili, sağlık beyanı, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. KEHRİBAR Ürünlerimiz İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla KULLANILMAZ.

 

KEHRİBAR

 

İpek Kehribar Ekibi olarak GLT Sertifikalı ve Orijinal Bandrollü Litvanya Sertifikalı olmak üzere %100 hakiki kehribar satışımız vardır. Kehribar ürünlerinizi Dilerseniz GLT Sertifikalı veya Dilerseniz Yurtdışı Orijinal Bandrollü Litvanya Sertifikalı olarak Temin Edebilirsiniz. Dünyanın en büyük kehribar yataklarının bulunduğu Baltık denizine kıyısı olan ülkelerden, Litvanya menşeili, Litvanya'da doğal hakiki Baltık kehribardan özel işçilik ile üretilmiş, Sertifikalı ve %100 orijinalYüksek Kaliteli kehribar ürünleri sizlere sunuyoruz. Bu kapsamda Tüm Ürünlerimiz gümrük mevzuatına uygun, faturalı ve aynı tedarikçilerden temin edilmekte ve firmamıza girişi yapılmaktadır. Tüm ürünlerimizi resmi faturalı gönderim sağlıyoruz, faturanız garanti belgenizdir. Herhangi bir sebepten dolayı kehribar kolyenizden veya bilezik satın almanızdan memnun kalmazsanız, belirtilen şartlar dahilinde ve belirtilen süre içerisinde iade edebilirisiniz. 
 
GLT Sertifikası Nedir? GLT(Gemological Laboratory of Turkey) laboratuvarlarında konusunda uzman gemologlar tarafından; kolye ağırlığı, rengi ve her bir kolye tanesi tek tek incelenerek analiz edilmiş ve kayıt altına alınarak (Natural Amber) Doğal Amber onayı alınmış şeklinde GLT ile de alabilirsiniz. En sık sorulan sorulardan birisi GLT sertifikası neden farklı ücretlendirme gerektiği ve neden ürün fiyatının daha yüksek olduğu şeklindedir. GLT laboratuvarı yarı özel bir kurum tarafından verilen sertifikadır ve bu sertifika ücretlidir. Bu sebeple laboratuvara verilen ilave ücret farkı alınır ve ürün fiyatına yansıtılır. Kehribar kolyeniz için hazırlanan bu belgedeki Rapor Numarası ile GLT' yi arayıp elinizdeki sertifikanın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.
 
Şu konuyu ÖZELLİKLE hatırlatmak isteriz ki; "İpek Kehribar" markası ile satmış olduğumuz kehribar bebek kolyeleri aynı firmadan temin edilmektedir. İpek Kehribar Mağazamız Genelinde almış olduğunuz veya almak istediğiniz kolyenizin, Orijinal Yurtdışı bandrollü Litvanya Sertifikalı şekli ile olması ( yani GLT Sertifikası olmadan satın almanız) KEHRİBAR KOLYENİZİN KESİNLİKLE SAHTE OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ. Tamamen kendi tercihinize göre seçim yapabilirsiniz. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi ürünlerimizin tamamı Orijinal Baltık Kehribardır.

(ÖNEMLİ: Bu açıklama sadece İpek Kehribar markası ve mağazası genelindeki satılan ürünler için ÖZELLİKLE belirtilmiştir.)

 

KEHRİBAR HAKKINDA

 

Kehribar Dünya tarihinde bulunan en eski mücevherlerden biridir. Kehribar taşı denilmesine rağmen bir taş değildir. Kehribarın hakiki olanını bulmak hayli zordur, oysa gerçek kehribarın oluşması için 50 milyon yıl öncesine dayanan kehribar, tarih öncesi ağaçların fosilleşmiş reçinelerinden elde edilir. Bu reçine zamanla sertleşme göstermesi sonucu kehribar taşı ortaya çıkar. Sahip olacağınız kehribarlar çok eski! Kehribarın hakikisi deniz suyuna rastlamış olması, deniz suyunda yıkanmış olması gerekir. Kehribar aslında bir fosil kalıntısıdır. Kehribar basınç ve ısı süreciyle sertleşir. Ağaçlardan elde edilen reçine, oksijene maruz kaldığında bozulur ve yapışkan haldeyken çözünmezse fosilleşir. Bu işlem uzun bir süre boyunca gerçekleşir ve kehribarı tam bir polimere dönüştürür.

Kehribar satın alırken en çok incelenen ve dikkat edilen kalite renktir. Kehribar takılarımızı üretmek için 4 farklı kehribar kullanıyoruz. Baltık Kehribarı, Yakut Kehribarı, Karayip Kehribarı ve Safir Kehribardır. Her birinin kendine ait belirgin rengi vardır. Baltık Kehribarının alışılmış sarısı, Karayipler'in beklenmedik yeşili, Safir'in derin mavisi ve Yakut'un yoğun kırmızısı çağdaş bir insana modern detaylar katabilir. Kehribar, dünyanın bir çok farklı bölgesinde bulunur. Baltık Kehribarı, en eski ve en değerli kehribar türleri arasındadır, özellikle baltık bölgesindeki ağaçlardan gelmektedir. Kehribar taneleri iki parça birbirine benzemez, seçim yapabileceğiniz birçok güzel kaliteye, renge ve çeşitliliğe sahiptir. Genellikle kahverenginin klasik tonları, limon sarısı, turuncu, konyak ve bal rengi ile tanınabilir.

Kehribarın sırrı boncuklarında gizlidir. Hakiki baltık kehribarı % 3-8-11 oranında süksinik asit/amber asiti içerir. Kehribarın içeriğindeki etken madde Süksinik Asit dir. İçerdiği süksinik asit/ Amber asiti bir mineral değil, kozalaklı ağaçların doğal reçinelerini içeren bir maddedir. Baltık Kehribarı yüksek süksünik asit içeriğine sahiptir. Dünyanın en büyük kehribar yataklarının bulunduğu Baltık denizine kıyısı olan ülkelerden, yüksek kalite kehribar ürünleri sizlere sunmak için çalışıyoruz. Baltık Kehribarı Yeryüzünün milyonlarca yıllık hatırasını taşır, ılık ve hafiftir. Geçmişi o kadar eskiye dayanmaktadır ki birçok arkeologlar yaptıkları kazılarda buldukları kehribarların için de milyonlarca yıl önce ölmüş çeşitli böceklerin (kertenkeleler akrepler vb.) eski bölgesel bitkilerden tortular, hava baloncukları ve başka eski kalıntı fosillerine bile rastlayabilmektedir. Baltık Kehribar Bakımları oldukça önemlidir, takılarınızı doğru bir şekilde baktığınızda, uzun yıllarca etkinliğini kaybetmeden kullanabilirsiniz.

 

BAKIM

 

Temizliği için sadece duru su kullanılmaldır. Su ile Temizleme; Kullanmaya başlamadan önce kehribarınızı bir bardak suda 10-15 dk beklettikten sonra, ılık su ile 1 dakika kadar yıkayınız, bu işlemi 10 günde bir tekrar etmenizi tavsiye ediyoruz. Toprak ile Temizleme; aslında en doğru kehribar temizleme topraklama yöntemidir. Bütün enerjileri nötürlediği için toprağın içerisine kehribarımızı gömüp 24 saat beklediğimizde etkinliğini maksimum seviyeye ulaştırmış oluruz.(3 ayda bir defaBu işlem kehribarın özelliklerinin korunmasına yardımcı olacaktır.


NASIL BİR KOLYE ALMALIYIM?
UZUNLUK VE ÖLÇÜ NE OLMALIDIR?

BEBEK-ÇOCUK

 

UZUNLUK:   Bebeklerde kolye uzunluk ölçüsü standart 32-33 cm'dir. Bebeklerde çene hizasını çok geçmesi istenmez. 0-3 Yaş arası kullanıma müsaittir.  3-6 Yaş arası çocuklar için 36-37 cm ve 6 yaş üzeri 38-40 cm kolye öneriyoruz. “Sipariş Notu” ksımına bebeğinizin/çocuğunuzun kaç aylık olduğunu belirtebilirsiniz.
 
GRAM: İpek Kehribar bebek kolyeler ağırlığına göre sınıflandırılıyor. Bebeklerde kolye ideal ağırlık 5,50 Gram diyebiliriz. Ağırlık Ortalama 4,00 gram olan kolyeler, 4-5 mm çapında; 4,50-5,00 gram arası kolyeler, 5,00-5,50 mm çapında ve 5,00 gram olan kolyeler ise 5,50-6,00 mm çapındadır. Hafif kolyelerin tane boyutları da küçük olacağı için bu sebeple daha düşük gramlıdırlar. Kolye ağırlığı veya tane boyutunun etki olarak bir farkı yoktur. Dilediğiniz gibi bütçenize veya göz zevkinize göre dilediğiniz ağırlık ve boyutta ürün seçebilirsiniz.
 
YETİŞKİNLER
 
KOLYE UZUNLUK:  Kadınlarda en çok tercih edilen kolye uzunluk ölçüsü 42 cm ve 45 cm’ dir. Erkeklerde en çok tercih edilen uzunluk ise 65 cm’dir.  KOLYE ÖLÇÜNÜZÜ bir ip yardımıyla veya kullanığınız herhangi bir kolyeniz varsa ölçü alarak kolye açık vaziyette iken kaç cm olduğunu seçeneklerden işaretleyebilirsiniz.  Ayrıca Kehribar kolye siparişlerinizde yedek kehribar tanesiyedek ip ve yedek vidalı klips HEDİYE olarak gönderilir. İstediğiniz uzunluk seçeneklerde belirtilmemiş ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece istediğiniz uzunluk ölçüsü seçeneği oluşturulabilir.

 

GRAM: İpek Kehribar yetişkin kolyeler ağırlığına göre sınıflandırılıyor. Hafif kolyelerin tane boyutları da küçük olacağı için bu sebeple daha düşük gramlıdırlar. Kolye ağırlığı veya tane boyutunun etki olarak bir farkı yoktur. Dilediğiniz gibi bütçenize veya göz zevkinize göre dilediğiniz ağırlık ve boyutta ürün seçebilirsiniz.

 

TANE KESİMİ:    Kehribar Kolye/Bileklikler yuvarlak ve yassı kesim olmak üzere iki çeşittir. Ayrıca kehribar taş gibi sert olmadığı için tene temas ettiğinde yumuşak bir dokunuşu vardır. Kehribar ürünlerimiz  mat ve parlak olmak üzere iki farklı şekilde tasarlanmıştır.  Mat kolye/bileklikler cilasızdır ve kişinin boynunda/bileğinde tene temas ederek kullanıldıkça matlık kaybolabilir ve zamanla parlayabilir.

 

Kolyeler esnek ve dayanıklı ip ile tasarlandığı için kolye açık vaziyette iken orta kısımlardan kenarlara doğru hafifçe esnetildiğinde 1-2 cm kadar uzama payı vardır.(Dikkat kolyenizi vida kısımlarında çekmeyiniz!) Kolyenizi bizimle dilediğiniz zaman istediğiniz ölçüde uzatmak için talepte bulunabilirsiniz.

 

HANGİ RENK?

 

Kehribar ürünlerimiz içerisinde kimyasal madde yoktur. Kehribar'ın rengi; sarı, kahverengi kırmızı ve turuncunun karışımı gibidir. Ayrıca kehribar yüksek basınç altında ısıl işleme tabi tutularak çeşitli renkleri alması sağlanabilir. Baltık Kehribarı 7 renk ile yaygın olarak bilinmesine rağmen, doğada 250 farklı renk tonuna kadar bulunabilir. Bununla beraber tamamen doğal bitki özleri ile renk almış katkı maddesi içermeyen mavi ve kırmızı tonları da vardır. Genellikle kahverenginin klasik tonları, limon sarısı, turuncu, konyak ve bal rengi ile tanınabilir. Tüm farklı renkler, doğada bulunabilirlikleristok durumu, madenciliği, gramajları, özel işçilik vb. nedeniyle farklı fiyatlara sahip olabilir.Kehribar ürünlerimiz seçim yapabileceğiniz güzel kaliteyerenge ve çeşitliliğe sahiptir.
Dizilimdeki farklılıklar, renkler ve modeller tamamen görsel estetik amaçlıdır. Tene temas ederek, bakımlarının düzenli yapılarak kullanılması önemlidir. Dolayısı ile dilediğiniz renk veya modeli tercih edebilirsiniz.

 

TASARIM

 

İpek Kehribar Ekibi olarak satmış olduğumuz kehribar bebek olyeleri bebeğinizin güvenliği için her bir boncuk arası ayrı ayrı düğümlenmiştir. Dayanıklı iplikten yapılmış ve vidalı klips kullanılmıştır. Kilitli vidalı klips Bebeğinizin kolyesini çıkarmasını önleyebilmek içindir. Ayrı ayrı düğümlenmesinin amacı; Olası kehribar tanesinin kopması veya kırılması durumunda ebeveynlerin düşen boncuğu bulmasına yardımcı olabilmektir.

 

! UYARILAR ! 

 

Tene temas ederek kullanılması önemlidir.
Vidalı klipsi sıkıca vidaladığınızda emin olun!
Vidalı Klips plastiktir. Bu sebeple Çatlama ve Kırılmayı önleyebilmek amacıyla,vidalı tokalar çok sıkı birleştirilmemeli, klips çok sıkı kapatılmamalı ve klips kısmından sert bir şekilde çekilmemelidir.
Kehribar hassas bir reçinedir, kırılgan bir yapısı olduğu için çok dikkatli kullanmalısınız. Kazayla sert bir yüzeye çarptığında hasar görebilir. 
Bu sebeple kullanırken dikkat ediniz. Kolyenizi yere düşürdüğünüzde veya sert bir yüzeye çarptığınızda veya benzer durumlarda kehribar taneleri veya klips kısmı çatlayabilir, kırılabilir veya hasar görebilir. DİKKAT ediniz! Vidalı Klips garanti kapsamı dışındadır.
Çeşitli sebepler veya kullanım kaynaklı kehribarınızın veya klips kısmının; hasar görmesi, kırılması, çatlaması gibi durumlarda kehribarınız kullanıma uygun değildir. Kullanmayınız!
Kolyeyi takarken bebeğinizi daime denetleyin.
Sadece kısa bir süre için bile olsa, kolyeyi bebeğiniz gözetimsiziken çıkartın. 
Bebeğiniz gündüz veya gece uyurken kolyeyi çıkartın. 
Bebeğin ağzı veya kolyeyi çiğnemesine izin vermeyin!
Banyo yaparken kimyasal ürünlerden uzak durmak için çıkartınız. 
Mutlaka ebeveyn denetiminde kullanılır.  Ebeveyn denetimi dışında bulunan zamanlarda ve ortamlarda çıkarılmalıdır. 
Gece yatarken ve uyurken kolye takmayınız, çıkartınız. Etkinliği ve sürekliliği sağlamak amacıyla çıkarıldığında sol ayak bileğinde, çorap içinde sararak tene temas edecek şekilde kullanıldığı bilinmektedir.
Bakımlarının düzenli yapılması etkinliğini/özelliğini korumaya yardımcı olacaktır. Bakımlarını ihmal etmeyiniz.
Kehribarı parfüm, saç spreyi, deterjan, bulaşık deterjanı, krem, el kremi, oje temizleyici, aseton, sabun vb. kimyasal ürünlerden koruyunuz, evsel temizleyicilerle yıkamayınız. Aksi takdirde kehribar etkinliğini kaybedecektir.
Kehribarınızı doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız! Kehribar çok kırılgan ve hassas olduğu için doğrudan yoğun güneş ışınları kehribarınızı çatlatabilir.
Oyuncak Yönetmeliği: 3 yaş küçük çocuklar için uygun değildir. Kehribar hassas ve kırılgandır ayrıca küçük parçacıklar içerir, boğulma tehlikesi olabilir.
Yasal Sorumluluk Reddi: Kehribar kolye/bileklikler ve bu ürün oyuncak değildir. Çocukların eline oyuncak olarak verilmez, amaç dışı kullanılmaz.(Kesinlikle ağza alınmaz, çiğnenmez, yutulmaz, yenmez, diş kaşımak için kesinlikle kullanılmaz.) Oyuncak olarak kullanılmaz. Kehribar Kolyeler ve bileklikler kullanılmadığı zamanlarda bebeğinizin veya çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. İpek Kehribar almış olduğunuz ürünlerin uygunsuz kullanılmasından sorumlu değildir. Kehribar kolye ve bileklikler amaç dışı kullanılmaz, sadece takı amaçlı kullanılır. 

 

 

Cesaret - Işıltı - Zerafet - Yüksek Kalite - Uygun Fiyat - Özel Tasarım

 

Çekiciliği olan kehribar takılar, zarif bir elbise ile takıldığında ilgi çekici bir unsur haline gelebilir. Bu takıları bir randevuda cesurca kullanabilirsiniz. Kehribar mücevherler ışıltısını her zaman mükemmel bir şekilde sergiler. Bu kolye resmi bir elbisenin odak noktası olabilir veya bir akşam yemeği randevusunda size zarif bir karakterle eşlik edebilir. Etkisine inanan kişiler için hem şifalı, hem şık bir alternatif oluşturan kehribar birçok insan tarafından kullanılmaktadır. 

 

SONUÇ

 

Kullanıcı deneyimleri ve kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurduğumuzda memnuniyet oranımız oldukça yüksektir. instagram

Memnuniyet hikayelerimizi inceleyebilirsiniz.)Artık kehribar hakkında bir çok bilgiye sahibi olduğunuza göre bir tane satın alabilirsiniz. Sizleri de İpek Kehribar ailesi olarak aramızda görmekten mutluluk ve memnuniyet duyarız.

 

 

Leave a Comment