It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

İlk Siparişe Özel 100 TL Üzeri Sepette 15 TL İndirim Fırsatını Kaçırmayın! Tüm Alışverişlerde Kargo Bedava! Kapıda Ödeme +6,28 TL

Sıkça Sorulan Sorular?

Posted by ipekkehribar 20/12/2020 0 Comment(s)
 
KEHRİBAR
 

İpek Kehribar Ekibi olarak GLT Sertifikalı ve Orijinal Bandrollü Litvanya Sertifikalı olmak üzere %100 hakiki kehribar satışımız vardır. Kehribar ürünlerinizi Dilerseniz GLT Sertifikalı veya Dilerseniz Yurtdışı Orijinal Bandrollü Litvanya Sertifikalı olarak Temin Edebilirsiniz. Dünyanın en büyük kehribar yataklarının bulunduğu Baltık denizine kıyısı olan ülkelerden, En iyi kalite, Sertifikalı ve Yüksek Kaliteli kehribar ürünleri sizlere sunuyoruz. Tüm ürünlerimiz Litvanya'da doğal hakiki Baltık kehribardan özel işçilik ile üretilmiştir. Bu kapsamda Tüm Ürünlerimiz gümrük mevzuatına uygun, faturalı ve aynı tedarikçiden temin edilmekte ve firmamıza girişi yapılmaktadır.
 
GLT Sertifikası Nedir? GLT(Gemological Laboratory of Turkey) laboratuvarlarında konusunda uzman gemologlar tarafından; kolye ağırlığı, rengi ve her bir kolye tanesi tek tek incelenerek analiz edilmiş ve kayıt altına alınarak (Natural Amber) Doğal Amber onayı alınmış şeklinde GLT ile de alabilirsiniz. En sık sorulan sorulardan birisi GLT sertifikası neden farklı ücretlendirme gerektiği ve neden ürün fiyatının daha yüksek olduğu şeklindedir. GLT laboratuvarı yarı özel bir kurum tarafından verilen sertifikadır ve bu sertifika ücretlidir. Bu sebeple laboratuvara verilen ilave ücret farkı alınır ve ürün fiyatına yansıtılır. Kehribar kolyeniz için hazırlanan bu belgedeki Rapor Numarası ile GLT' yi arayıp elinizdeki sertifikanın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.
 
Şu konuyu ÖZELLİKLE hatırlatmak isteriz ki; "İpek Kehribar" markası ile satmış olduğumuz kehribar bebek kolyeleri aynı firmadan temin edilmektedir. İpek Kehribar Mağazamız Genelinde almış olduğunuz veya almak istediğiniz kolyenizin, Orijinal Yurtdışı bandrollü Litvanya Sertifikalı şekli ile olması ( yani GLT Sertifikası olmadan satın almanız) KEHRİBAR KOLYENİZİN KESİNLİKLE SAHTE OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ. Tamamen kendi tercihinize göre seçim yapabilirsiniz. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi ürünlerimizin tamamı Orijinal Baltık Kehribardır.
 
(ÖNEMLİ: Bu açıklama sadece İpek Kehribar markası ve mağazası genelindeki satılan ürünler için ÖZELLİKLE belirtilmiştir.)
 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 

İlgili yasa ve yönetmelikler gereği KEHRİBAR ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Bu kapsamda öncelikli olarak tüketiciye modern bilimsel tıp yöntemlerinin kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

KEHRİBAR Ürünlerimiz İLAÇ DEĞİLDİR.  Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla KULLANILMAZ.

 


NEDİR KEHRİBAR?

Kehribar taşı bir mücevher ya da yakut değildir. Hatta kehribar taşı denilmesine rağmen bir taş bile değildir. Geçmişi 50 milyon yıl öncesine dayanan kehribar fosilleşmiş ağaç reçinelerinden elde edilir. Aslında bir fosil kalıntısıdır ve organik özellik taşır. Geçmişi o kadar eskiye dayanmaktadır ki birçok arkeologlar yaptıkları kazılarda buldukları kehribarların için de milyonlarca yıl önce ölmüş böceklerin fosillerine bile rastlamaktadırlar.

Antik Roma döneminde akıl hastalıklarının tedavisinde kullanılan kehribar Çin’de sakinleştirici, ağrı kesici bir ilaç olarak kullanılırken Almanlar ise kehribar tanelerini bebeklerin üzerine koyarak dişlerinin acısız ve güçlü çıkmasını sağlamıştır. İbni Sina, kehribarı birçok hastalığa ilaç olarak nitelendirmiştir. 

Kehribarın sırrı boncuklarında gizlidir. Hakiki baltık kehribarı % 3-8-11 oranında süksinik asit/amber asiti içerir. İçerdiği süksinikasit/ Amber asiti bir mineral değil, kozalaklı ağaçların doğal reçinelerini içeren organik bir maddedir. Kehribar kolyesini taktığınızda, tene temas ederek vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımını karışır ve bu sayede kehribar insan vücuduna bir şifa kaynağı olduğuna İnanılır.

Kehribarın doğada 256’den fazla farklı, renk tonu bulunduğu bilinir. Kehribar'ın rengi; sarı, kahverengi kırmızı ve turuncunun karışımı gibidir.

Tüm renkler aynı etkiye sahiptir. Fiyat farklılıkları özellikle gram, doğada bulunan miktarları, stok durumu, özel işcilik vb. etkenlere bağlı değişmektedir. Renkler ve modeller tamamen görsel estetik amaçlıdır, dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Kehribarın hakiki olanını bulmak hayli zordur, oysa gerçek kehribarın oluşması için 50 milyon yıl önce yaşamış ve bugün nesli tükenmiş bir çamının recinesinin fosili olması gerekmektedir.Kehribarın şifa kaynağı olabilmesi için bir deniz suyuna rastlamış olması,deniz suyunda yıkanmış olması gerekir.

Bu reçine zamanla sertleşme göstermesi sonucu kehribar taşı ortaya çıkar. Bunların haricinde ise yapısında ipliksi maddeler, böcek veyahutta hava kabarcıkları bulunabilir.


KEHRİBAR NASIL KULLANILIYOR ?

 Öncelikle Mutlaka ebeveyn denetiminde kullanılmalıdır. Ebeveyn denetimi dışında bulunan zamanlarda ve ortamlarda çıkarılmalıdır.

Kehribarı kullanmaya başlamadan önce, çeşme suyunda 1-2 dk. yıkayıp  havlu ile kuruladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Kehribar kolyeler bebeklerde ilk 6 ay sol el veya sol ayak bileğinde sararak hal-hal veya kehribar bileklik olarak kullanıldığı bilinir.

Kehribar kolyeler doğru kullanıldığında faydasını daha çok gösterecektir. Bebeklerde diş çıkarma döneminin başladığı 5.ve 6. aylardan itibaren genellikle kolye olarak kullanıldığı bilinir. Kehribar kullanımı ağrıyan yere yakın olmalı ve tene temas etmesi önemlidir. Tene temas ederek kullanıldığında etkisini gösterdiği bilinmektedir.

Gece yatarken ve uyurken kolye takmayınız, çıkartınız. Etkinliği ve sürekliliği sağlamak amacıyla çıkarıldığında sol ayak bileğinde, çorap içinde tene temas edecek şekilde kullanıldığı bilinmektedir.    Kehribarın 10(on) Günde 1(bir) mutlaka bakımını yapmalısınız. Bakımı için detaylı bilgiyi sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Kehribarı parfüm, saç spreyi, deterjan, bulaşık deterjanı,krem, el kremi, oje temizleyici, aseton, sabun vb. kimyasal ürünlerden koruyunuz, evsel temizleyicilerle yıkamayınız. Aksi takdirde kehribar etkinliğini kaybedecektir.    

Kehribarınızı doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız! Kehribar çok kırılgan ve hassas olduğu için doğrudan yoğun güneş ışınları kehribarınızı çatlatabilir.

     

Yasal Sorumluluk Reddi: Kehribar kolye/bileklikler ve bu ürün oyuncak değildir. Çocukların eline oyuncak olarak verilmez, amaç dışı kullanılmaz.(Kesinlikle ağza alınmaz, çiğnenmez, yutulmaz, yenmez, diş kaşımak için kesinlikle kullanılmaz.) Oyuncak olarak kullanılmaz. Kehribar Kolyeler ve bileklikler kullanılmadığı zamanlarda bebeğinizin veya çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. 

İpek Kehribar almış olduğunuz ürünlerin uygunsuz kullanılmasından sorumlu değildir.

 

 

NASIL BİR KOLYE ALMALIYIM?

UZUNLUK VE ÖLÇÜ NE OLMALIDIR?

 

UZUNLUK:   Bebeklerde kolye uzunluk ölçüsü standart 32-33 cm'dir. Bebeklerde çene hizasını çok geçmesi istenmez. 0-3 Yaş arası kullanıma müsaittir.  3-6 Yaş arası çocuklar için 36-38 cm ve 6 yaş üzeri 38-40 cm kolye öneriyoruz. 
 
GRAM:    İpek Kehribar bebek kolyeler ağırlığına göre sınıflandırılıyor. Bebeklerde kolye ideal ağırlık 5,50 Gram diyebiliriz. Ağırlık Ortalama 4,00 gram olan kolyeler, 4-5 mm çapında; 4,50-5,00 gram arası kolyeler, 5,00-5,50 mm çapında ve 5,00 gram olan kolyeler ise 5,50-6,00 mm çapındadır.  Hafif kolyelerin tane boyutları da küçük olacağı için bu sebeple daha düşük gramlıdırlar. Kolye ağırlığı veya tane boyutunun etki olarak bir farkı yoktur. Dilediğiniz gibi bütçenize veya göz zevkinize göre dilediğiniz ağırlık ve boyutta ürün seçebilirsiniz.
 

TANE KESİMİ:    Kehribar Kolyeler  yuvarlak ve yassı kesim olmak üzere iki çeşittir. Ayrıca kehribar taş gibi sert olmadığı için tene temas ettiğinde yumuşak bir dokunuşu vardır. Kehribar ürünlerimiz  mat ve parlak olmak üzere iki farklı şekilde tasarlanmıştır.  Mat kolye/bileklikler cilasızdır ve kişinin boynunda/bileğinde tene temas ederek kullanıldıkça matlık kaybolacak ve zamanla parlayacaktır.

Kolyeler esnek ve dayanıklı ip ile tasarlandığı için kolye açık vaziyette iken orta kısımlardan kenarlara doğru hafifçe esnetildiğinde 1-2 cm kadar uzama payı vardır.(Dikkat kolyenizi vida kısımlarında çekmeyiniz!) Kolyenizi bizimle dilediğiniz zaman istediğiniz ölçüde uzatmak için talepte bulunabilirsiniz.


 

Hangi Renk Kolye Almalıyım? 

 

Özellikle belirtmek isteriz ki, ürünlerimizin tamamı orijinal hakiki Baltık  kehribar ve yüksek kalitelidir. İçerisinde hiç bir kimyasal madde yoktur.  Kehribar doğada 256 farklı renk tonunda bulunduğu biliniyor, Kehribar'ın rengi; sarı, kahverengi kırmızı ve turuncunun karışımı gibidir. Ayrıca kehribar yüksek basınç altında ısıl işleme tabi tutularak çeşitli renkleri alması sağlanabilir. Bununla beraber tamamen doğal bitki özleri ile renk almış katkı maddesi içermeyen mavi ve kırmızı tonları da vardır.
 
Kehribar kolyelerimizdeki tüm kehribar renkleri aynı etkiye sahiptir. Fiyat farklılıkları özellikle gram, doğada bulunan miktarları, stok durumu, özel işcilik vb. etkenlere bağlı değişmektedir. Dizilimdeki farklılıklar, renkler ve modeller tamamen görsel estetik amaçlıdır. Önemli olan tene temas ederek, bakımlarının düzenli yapılarak kullanılmasıdır. Dolayısı ile dilediğiniz renk veya modeli tercih edebilirsiniz.
 
 

TASARIM

İpek Kehribar Ekibi olarak satmış olduğumuz kehribar bebek olyeleri bebeğinizin güvenliği için her bir boncuk arası ayrı ayrı düğümlenmiştir. Dayanıklı iplikten yapılmış ve vidalı klips kullanılmıştır. Kilitli vidalı klips Bebeğinizin kolyesini çıkarması önlenir. Ayrı ayrı düğümlenmesinin amacı; Olası kehribar tanesinin kopması veya kırılması durumunda ebeveynlerin düşen boncuğu bulmasına yardımcı olabilmek, çocugun kehribar tanesini ağzına almasını ve yutmasını engelleyebilmek ve olası boğulma riskinin ününe geçebilmektir.

Baltık Kehribarı (BALTIC AMBER) %8-11 oranı ile yüksek süksünik asit içeriğine sahiptir. Dünyanın en büyük kehribar yataklarının bulunduğu Baltık denizine kıyısı olan ülkelerden, En iyi kalite, üretici firma orijinal bandrollü Litvanya sertifikalı en kaliteli kehribar ürünleri sizlere sunmaya gayret gösteriyoruz.

 


! UYARILAR ! 

Kolyeyi takarken bebeği daime denetleyin.  Sadece kısa bir süre için bile olsa, kolyeyi bebek gözetimsizken çıkarın.  Bebek gündüz veya gece uyurken kolyeyi çıkartın.  Bebeğin ağzı veya kolyeyi çiğnemesine izin vermeyin!

Özellikle aldığınız kehribarın orijinal olması çok önemlidir, aksi takdirde bebeğinizin boynunda kimyasal bir ürün taşımış olursunuz. Sertifikalı,   %100 orijinal Baltık kehribarı kullanmanızı öneriyoruz. 
 
Kehribar kolye ve bileklikler amaç dışı kullanılmaz, sadece takı amaçlı kullanılır. Kesinlikle ağza alınmaz, çiğnenmez, yutulmaz, yenmez, diş kaşımak için kesinlikle kullanılmaz.
 
Kullanmaya başlamadan önce kehribar kolyenizi, çatlak veya kırık olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Çatlamış, kırılmış bir kehribar görürseniz lütfen kullanmayınız. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Banyo yaparken   kimyasal ürünlerden uzak durmak için çıkartınız.

OYUNCAK Yönetmeliği: 3 yaş küçük çocuklar için uygun değildir. Kehribar hassas ve kırılgandır ayrıca küçük parçacıklar içerir, boğulma tehlikesi olabilir.

Mutlaka ebeveyn denetiminde kullanılır. Ebeveyn denetimi dışında bulunan zamanlarda ve ortamlarda çıkarılmalıdır.

Gece yatarken ve uyurken kolye takmayınız,çıkartınız. Etkinliği ve sürekliliği sağlamak amacıyla çıkarıldığında sol ayak bileğinde, çorap içinde tene temas edecek şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Kehribar kolye ve bileklikler oyuncak değildir. Çoçukların eline oyuncak olarak verilmez, Oyuncak olarak kullanılmaz. Kehribar Kolyeler ve bileklikler kullanılmadığı zamanlarda bebeğinizin veya çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Tene temas ederek ve sürekli/devamlı kullanıldığında etkisini gösterdiği bilinmektedir. 


BAKIM

Kehribarı kullanmaya başlamadan önce, toprakla temizleme yöntemi ile temizleyip, ılık suda 1-2 dk. yıkayıp havlu ile kuruladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Kehribarınızın etkinliğini arttırmak amaçlı gerekirse hergün veya 10(on) günde bir(1) defa negatif elektrikten arındırılması ve temizlenmesi gerekmektedir!

Su ile Temizleme; bir bardak suda 10-15dk  beklettikten sonra,akan çeşme suyu altında 2-3 dakika süreyle yıkayınız. Bu şekilde etkinliğini arttırmalıyız.

Toprak ile Temizleme; aslında en doğru kehribar temizleme topraklama yöntemidir.Bütün enerjileri nötürlediği için toprağın içerisine kehribarımızı gömüp 24 saat beklediğimizde etkinliğini maksimum seviyeye ulaştırmış oluruz. Bu işlemi 3-4 Ayda/ 1 defa mutlaka yapmanızı öneriyoruz.

 


SONUÇ

Kullanıcı deneyimlerini ve kullanıcı yorumlarını da göz önünde bulundurduğumuzda kehribar kolye/bilekliklerin olumlu etkilerinin olduğunu gözlemliyoruz. Tabiki her kullanıcı üzerinde etkisi bir olmadığı belirtmekte fayda vardır. İpek Kehribar ekibi olarak bizler çok güzel olumlu geri dönüşler alıyoruz. Memnuniyet oranımız oldukça yüksektir. Sizleri de İpek Kehribar ailesi olarak aramızda görmekten mutluluk ve memnuniyet duyarız.

 


Leave a Comment