It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

Tüm Alışverişlerde Kargo Bedava!- Kapıda Ödeme +6,28 TL İlk Siparişe Özel %5 İndirim l KOD:"MERHABA5"

Kehribar Nedir?

Posted by ipekkehribar 20/12/2020 0 Comment(s)

KEHRİBAR

İpek Kehribar Ekibi olarak satmış olduğumuz kehribar bebek diş kolyelerimiz ve diğer tüm kehribar ürünlerimiz %100 orijinal Yüksek Kalite  Litvanya menşeili, doğal hakiki baltık kehribardan özel işcilik ile üretilmiştir.

Ürünlerimizin tamamı Litvanya menşeilidir. Satın aldığınız ürünlerin tamamını orijinal Litvanya bandrollü yurtdışı sertifikalı ve resmi faturalı gönderim sağlıyoruz. Ayrıca Dilerseniz Kehribar bebek diş kolyelerimizden Türkiyenin bağımsız ve tarafsız tek yasal kuruluşu, İKO (İstanbul Kuyumcular Odası) kuruluşu olan GLT(Gemological Laboratory of Turkey) labratuvarlarında konusunda uzman gemologlar tarafından; kolye ağırlığı, rengi ve her bir kolye tanesi tek tek incelenerek analiz edilmiş ve kayıt altına alınarak (Natural Amber) Doğal Amber onayı alınmış şeklinde GLT ile de talep edebilirsiniz. Talep edilmesi halinde kolyeniz için özel hazırlanan GLT belgesi ilave ücret karşılığında gönderim sağlanır. En sık sorulan sorulardan birisi GLT sertifikası neden farklı ücretlendirme gerektiğidir. GLT labratuvarı yarı özel bir kurum tarafından verilen sertifikadır ve ücretlidir. İstenildiği takdirde labratuvara verilen ilave ücret farkı alınır.

 


 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 

ÖNEMLİ: İlgili yasa ve yönetmelikler gereği KEHRİBAR ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değildir; Bu kapsamda öncelikli olarak tüketiciye modern bilimsel tıp yöntemlerinin kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Ürünlerimiz İLAÇ DEĞİLDİR.  Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla KULLANILMAZ.

 


NEDİR KEHRİBAR?

Kehribar taşı bir mücevher ya da yakut değildir. Hatta kehribar taşı denilmesine rağmen bir taş bile değildir. Geçmişi 50 milyon yıl öncesine dayanan kehribar fosilleşmiş ağaç reçinelerinden elde edilir. Aslında bir fosil kalıntısıdır ve organik özellik taşır. Geçmişi o kadar eskiye dayanmaktadır ki birçok arkeologlar yaptıkları kazılarda buldukları kehribarların için de milyonlarca yıl önce ölmüş böceklerin fosillerine bile rastlamaktadırlar.

Antik Roma döneminde akıl hastalıklarının tedavisinde kullanılan kehribar Çin’de sakinleştirici, ağrı kesici bir ilaç olarak kullanılırken Almanlar ise kehribar tanelerini bebeklerin üzerine koyarak dişlerinin acısız ve güçlü çıkmasını sağlamıştır. İbni Sina, kehribarı birçok hastalığa ilaç olarak nitelendirmiştir. 

Kehribarın sırrı boncuklarında gizlidir. Hakiki baltık kehribarı % 3-8-11 oranında süksinik asit/amber asiti içerir. İçerdiği süksinikasit/ Amber asiti bir mineral değil, kozalaklı ağaçların doğal reçinelerini içeren organik bir maddedir. Kehribar kolyesini taktığınızda, tene temas ederek vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımını karışır ve bu sayede kehribar insan vücuduna bir şifa kaynağı olduğuna İnanılır.

Kehribarın doğada 256’den fazla farklı, renk tonu bulunduğu bilinir. Kehribar'ın rengi; sarı, kahverengi kırmızı ve turuncunun karışımı gibidir.

Tüm renkler aynı etkiye sahiptir. Fiyat farklılıkları özellikle gram, doğada bulunan miktarları, stok durumu, özel işcilik vb. etkenlere bağlı değişmektedir. Renkler ve modeller tamamen görsel estetik amaçlıdır, dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Kehribarın hakiki olanını bulmak hayli zordur, oysa gerçek kehribarın oluşması için 50 milyon yıl önce yaşamış ve bugün nesli tükenmiş bir çamının recinesinin fosili olması gerekmektedir.Kehribarın şifa kaynağı olabilmesi için bir deniz suyuna rastlamış olması,deniz suyunda yıkanmış olması gerekir.

Bu reçine zamanla sertleşme göstermesi sonucu kehribar taşı ortaya çıkar. Bunların haricinde ise yapısında ipliksi maddeler, böcek veyahutta hava kabarcıkları bulunabilir.


KEHRİBAR NASIL KULLANILIYOR ?

Kehribar kolyeler doğru kullanıldığında faydasını daha çok gösterdiği gözlemlenmiştir. Bebeklerde diş çıkarma döneminin başladığı 5. ve 6. aylardan itibaren kolye olarak kullanıldığı bilinir. 

Kehribar bileklikler bebeklerde ilk 6 ay sol el veya sol ayak bilekte bileklik veya hal hal olarak kullanıldığı bilinir. 

Kehribar kullanımı ağrıyan yere yakın olmalı ve tene temas etmesi önemlidir. Kehribarınızın 10 Günde 1(bir) mutlaka bakımını yapılmalısınız. Bakımı için detaylı bilgiyi sayfamızda inceleyebilirsiniz.


TASARIM / GÜVENLİK

İpek Kehribar Ekibi olarak satmış olduğumuz kehribar bebek diş kolyeleri bebeğinizin güvenliği için her bir boncuk arası ayrı ayrı düğümlenmiştir. Dayanıklı iplikten yapılmış ve vidalı klips kullanılmıştır. Kilitli vidalı klips Bebeğinizin kolyesini çıkarması önlenir. Ayrı ayrı düğümlenmesinin amacı; Olası kehribar tanesinin kopması veya kırılması durumunda ebeveynlerin düşen boncuğu bulmasına yardımcı olmak, çocugun kehribar tanesini ağzına almasını ve yutmasını engellemek ve olası boğulma riskinin ününe geçebilmektir.

Özellikle aldığınız kehribarın orjinal olması çok önemlidir, aksi takdride bebeğinizin boynunda kimyasal bir ürün taşımış olursunuz. Sertifikalı, %100 orjinal yüksek kalite baltık kehribarı kullanmanızı öneriyoruz.  Baltık Kehribarı (BALTIC AMBER) %8-11 oranı ile yüksek süksünik asit içeriğine sahiptir. Dünyanın en büyük kehribar yataklarının bulunduğu Baltık denizine kıyısı olan ülkelerden, En iyi kalite, üretici firma orijinal bandrollü Litvanya sertifikalı en kaliteli kehribar ürünleri sizlere sunmaya gayret gösteriyoruz.

Kehribar Kolyeler yuvarlak ve yassı kesim olmak üzere iki çeşittir. Her iki kesim de Yüksek Kalite baltık kehribardır. Ayrıca kehribar taş gibi sert olmadığı için tene temas ettiğinde yumuşak bir dokunuşu vardır. Kehribar ürünlerimiz mat ve parlak olma üzere iki farklı şekilde tasarlanmıştır. Mat kolye/bileklikler cilasızdır ve kişinin boynunda/bileğinde tene temas ederek kullanıldıkça matlık kaybolacak ve zamanla parlayacaktır.


UYARILAR! 

Kolyeyi takarken bebeğinizi daime denetleyin. 

Sadece kısa bir süre için bile olsa, kolyeyi bebek gözetimsiz iken çıkartın. 

Bebek gündüz veya gece uyurken kolyeyi çıkartın. 

Bebeğin ağzı veya kolyeyi çiğnemesine izin vermeyin!

Kehribar kolye ve bileklikler amaç dışı kullanılmaz, sadece takı amaçlı kullanılır. 

Kesinlikle ağza alınmaz, çiğnenmez, yutulmaz, yenmez, diş kaşımak için kesinlikle kullanılmaz.

OYUNCAK Yönetmeliği: 3 yaş küçük çocuklar için uygun değildir. Kehribar hassas ve kırılgandır ayrıca küçük parçacıklar içerir, boğulma tehlikesi olabilir.

Kehribarı parfüm, saç spreyi, deterjan, bulaşık deterjanı, krem, el kremi, oje temizleyici, aseton, sabun vb. kimyasal ürünlerden koruyunuz, evsel temizleyicilerle yıkamayınız. Aksi takdirde kehribar etkinliğini kaybedecektir.

Banyo yaparken kimyasal ürünlerden uzak durmak için çıkartınız.

Mutlaka ebeveyn denetiminde kullanılır. Ebeveyn denetimi dışında bulunan zamanlarda ve ortamlarda çıkarılmalıdır.

Gece yatarken ve uyurken kolye takmayınız,çıkartınız. Etkinliği ve sürekliliği sağlamak amacıyla çıkarıldığında sol ayak bileğinde, çorap içinde tene temas edecek şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Kehribar kolye ve bileklikler oyuncak değildir. Çoçukların eline oyuncak olarak verilmez, Oyuncak olarak kullanılmaz. Kehribar Kolyeler ve bileklikler kullanılmadığı zamanlarda bebeğinizin veya çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Kullanmaya başladıktan sonra etkisini 48-72 saat arasında göstermeye başladığı bilinir.

Tene temas ederek ve sürekli/devamlı kullanıldığında etkisini gösterdiği bilinmektedir. 

Bilinen bir yan etkisi yokturdoğal bir ağrı kesici olduğu bilinir.

Beklenmeyen bir etki olduğunda, lütfen kulanmayınız ve doktorunuza başvurunuz.


BAKIM

Kehribarı kullanmaya başlamadan önce, toprakla temizleme yöntemi ile temizleyip, ılık suda 1-2 dk. yıkayıp havlu ile kuruladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Kehribarınızın etkinliğini arttırmak amaçlı gerekirse hergün, haftada bir(1) veya 10(on) günde, bir(1) defa negatif elektrikten arındırılması ve temizlenmesi gerekmektedir!

Su ile Temizleme; bir bardak suda 10-15dk  beklettikten sonra,akan çeşme suyu altında 2-3 dakika süreyle yıkayınız. Bu şekilde etkinliğini arttırmalıyız.

Toprak ile Temizleme; aslında en doğru kehribar temizleme topraklama yöntemidir.Bütün enerjileri nötürlediği için toprağın içerisine kehribarımızı gömüp 24 saat beklediğimizde etkinliğini maksimum seviyeye ulaştırmış oluruz. Bu işlemi 3-4 Ayda/ 1 defa mutlaka yapmanızı öneriyoruz.

Kehribarınızı doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız! Kehribar çok kırılgan ve hassas olduğu için doğrudan yoğun güneş ışınları kehribarınızı çatlatabilir.

Kehribarınızı parfüm, saç spreyi, deterjan, bulaşık deterjanı,krem, el kremi, oje temizleyici, aseton, sabun vb. kimyasal ürünlerden koruyunuz, evsel temizleyicilerle yıkamayınız. Aksi takdirde kehribarınız etkinliğini kaybedecektir. 


SONUÇ

Kullanıcı deneyimlerini ve kullanıcı yorumlarını da göz önünde bulundurduğumuzda kehribar bebek diş kolye/bilekliklerin olumlu etkilerinin olduğunu gözlemliyoruz. Tabiki her kullanıcı üzerinde etkisi bir olmadığı belirtmekte fayda vardır. İpek Kehribar ekibi olarak bizler çok güzel olumlu geri dönüşler alıyoruz. Memnuniyet oranımız oldukça yüksektir. Sizleri de İpek Kehribar ailesi olarak aramızda görmekten mutluluk ve memnuniyet duyarız.

Leave a Comment