It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

150 TL Üzeri Sepette 20 TL İndirim
250 TL Üzeri Sepette 30 TL İndirim Fırsatını Kaçırmayın!
Tüm Alışverişlerde Kargo Bedava! Kapıda Ödeme +6,28 TL

İpek Kehribar Baltık Yüksek Kaliteli Litvanya Sertifikalı Vişne Renk Kehribar Kadın Erkek Unisex Kehribar Kolye Kilitli Vidalı Klips Toka ipek-285

Baltık Amber
Ürün Adı Kehribar Kolye
Ağırlık 6,00 ~ 9,00 gram

Uzunluk Ölçüsü

42-45-50-60-65-70 cm

Renk

Parlak Vişne

Kilit

Mekanizması/

Tasarım

Vidalı Klips / Dayanıklı İplik / Her bir Boncuk arası düğüm

Malzeme Natural Amber
Kargo 1-2 İş Günü Yurtiçi Kargo
Menşei Litvanya
Kategori Yetişkin
Sertifika Durumu Litvanya Üretici Firma Sertifikalı Ücretsiz
Şekil/Kesim Barok

KEHRİBAR KOLYE

Kehribar ürünlerimizin tamamı %100 orijinal Yüksek kalite Litvanya menşeili, doğal hakiki baltık kehribardan özel işcilik ile üretilmiştir. Tüm ürünler resmi faturalı gönderim sağlıyoruz, faturanız garanti belgenizdir.  Ayrıca tüm ürünlerimiz Gümrük mevzuatına uygun, faturalı ve sertifikalı bir şekilde ülkemize giriş yapmaktadır. Ayrıntılı bilgi için https://ipekkehribar.com/hakkimizda sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tüm ürünleri herhangi bir sebepten dolayı kehribar kolyenizden veya bilezik satın almanızdan memnun kalmazsanız, belirtilen süre içerisinde iade edebilirisiniz. Ayrıntılı bilgi için https://ipekkehribar.com/iptal-ve-iade-kosullari sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ortalama teslim süresi tüm türkiye ortalama 1-4 gündür. Ayrıntılı bilgi için https://ipekkehribar.com/teslimat-ve-kargo sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 


 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

İpek Kehribar Ekibi olarak GLT Sertifikalı ve Orijinal Bandrollü Litvanya Sertifikalı olmak üzere %100 hakiki kehribar satışımız vardır. Kehribar ürünlerinizi Dilerseniz GLT Sertifikalı veya Dilerseniz Yurtdışı Orijinal Bandrollü Litvanya Sertifikalı olarak Temin Edebilirsiniz. Dünyanın en büyük kehribar yataklarının bulunduğu Baltık denizine kıyısı olan ülkelerden, En iyi kalite, Sertifikalı ve Yüksek Kaliteli kehribar ürünleri sizlere sunuyoruz. Tüm ürünlerimiz Litvanya'da doğal hakiki Baltık kehribardan özel işçilik ile üretilmiştir. Bu kapsamda Tüm Ürünlerimiz gümrük mevzuatına uygun, faturalı ve aynı tedarikçiden temin edilmekte ve firmamıza girişi yapılmaktadır.

GLT Sertifikası Nedir? GLT(Gemological Laboratory of Turkey) laboratuvarlarında konusunda uzman gemologlar tarafından; kolye ağırlığı, rengi ve her bir kolye tanesi tek tek incelenerek analiz edilmiş ve kayıt altına alınarak (Natural Amber) Doğal Amber onayı alınmış şeklinde GLT ile de alabilirsiniz. En sık sorulan sorulardan birisi GLT sertifikası neden farklı ücretlendirme gerektiği ve neden ürün fiyatının daha yüksek olduğu şeklindedir. GLT laboratuvarı yarı özel bir kurum tarafından verilen sertifikadır ve bu sertifika ücretlidir. Bu sebeple laboratuvara verilen ilave ücret farkı alınır ve ürün fiyatına yansıtılır. Kehribar kolyeniz için hazırlanan bu belgedeki Rapor Numarası ile GLT' yi arayıp elinizdeki sertifikanın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Şu konuyu ÖZELLİKLE hatırlatmak isteriz ki; "İpek Kehribar" markası ile satmış olduğumuz kehribar bebek kolyeleri aynı firmadan temin edilmektedir. İpek Kehribar Mağazamız genelinde almış olduğunuz veya almak istediğiniz kolyenizin, Orijinal Yurtdışı bandrollü Litvanya Sertifikalı şekli ile olması ( yani GLT Sertifikası olmadan satın almanız) KEHRİBAR KOLYENİZİN KESİNLİKLE SAHTE OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ. Tamamen kendi tercihinize göre seçim yapabilirsiniz. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi ürünlerimizin tamamı Orijinal Baltık Kehribardır.

(ÖNEMLİ: Bu açıklama sadece İpek Kehribar markası ve mağazası genelindeki satılan ürünler için ÖZELLİKLE belirtilmiştir.)

 


ÖNEMLİ

İlgili yasa ve yönetmelikler gereği KEHRİBAR ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Bu kapsamda öncelikli olarak tüketiciye modern bilimsel tıp yöntemlerinin kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

KEHRİBAR Ürünlerimiz İLAÇ DEĞİLDİR.  Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla KULLANILMAZ.

 


NASIL BİR KOLYE ALMALIYIM?

KOLYE UZUNLUK VE ÖLÇÜSÜ NE OLMALIDIR?

KOLYE UZUNLUK:  Yetişkinlerde en çok tercih edilen kolye uzunluk ölçüsü 42 cm ve 45 cm’ dir. Erkek uzunluk için ise en çok 65 cm tercih edilmektedir. KOLYE ÖLÇÜNÜZÜ bir ip yardımı ile ölçerek veya kullanığınız herhangi bir kolyeniz varsa ölçü alarak kaç cm olduğunu seçeneklerden işaretleyebilirsiniz. Ayrıca Kehribar kolye siparişlerinizde yedek kehribar tanesiyedek ip ve yedek vidalı klips HEDİYE olarak gönderilir.

 

GRAM: İpek Kehribar yetişkin kolyeler ağırlığına göre sınıflandırılıyor. Hafif kolyelerin tane boyutları da küçük olacağı için bu sebeple daha düşük gramlıdırlar. Kolye ağırlığı veya tane boyutunun etki olarak bir farkı yoktur. Dilediğiniz gibi bütçenize veya göz zevkinize göre dilediğiniz ağırlık ve boyutta ürün seçebilirsiniz.

 

TANE KESİMİ: Kehribar Kolyeler yuvarlak ve yassı kesim olmak üzere iki çeşittir. Ayrıca kehribar taş gibi sert olmadığı için tene temas ettiğinde yumuşak bir dokunuşu vardır. Kehribar ürünlerimiz mat ve parlak olmak üzere iki farklı şekilde tasarlanmıştır.  Mat kolye/bileklikler cilasızdır ve kişinin boynunda/bileğinde tene temas ederek kullanıldıkça matlık kaybolacak ve zamanla parlayacaktır.

 

Kolyeler esnek ve dayanıklı ip ile tasarlandığı için kolye açık vaziyette iken orta kısımlardan kenarlara doğru hafifçe esnetildiğinde 1-2 cm kadar uzama payı vardır.(Dikkat kolyenizi vida kısımlarında çekmeyiniz!) Kolyenizi bizimle dilediğiniz zaman istediğiniz ölçüde uzatmak için talepte bulunabilirsiniz

 


Hangi Renk Kolye Almalıyım? 

 

Özellikle belirtmek isteriz ki, ürünlerimizin tamamı orijinal hakiki Baltık kehribar ve yüksek kalitelidir. İçerisinde hiç bir kimyasal madde yoktur.  Kehribar doğada 256 farklı renk tonunda bulunduğu biliniyor, Kehribar'ın rengi; sarı, kahverengi kırmızı ve turuncunun karışımı gibidir. Ayrıca kehribar yüksek basınç altında ısıl işleme tabi tutularak çeşitli renkleri alması sağlanabilir. Bununla beraber tamamen doğal bitki özleri ile renk almış katkı maddesi içermeyen mavi ve kırmızı tonları da vardır.
 
Kehribar kolyelerimizdeki tüm kehribar renkleri aynı etkiye sahiptir. Fiyat farklılıkları özellikle gram, doğada bulunan miktarları, stok durumu, özel işcilik vb. etkenlere bağlı değişmektedir. Dizilimdeki farklılıklar, renkler ve modeller tamamen görsel estetik amaçlıdır. Önemli olan tene temas ederek, bakımlarının düzenli yapılarak kullanılmasıdır. Dolayısı ile dilediğiniz renk veya modeli tercih edebilirsiniz.
 

TASARIM

İpek Kehribar Ekibi olarak satmış olduğumuz kehribar bebek olyeleri bebeğinizin güvenliği için her bir boncuk arası ayrı ayrı düğümlenmiştir. Dayanıklı iplikten yapılmış ve vidalı klips kullanılmıştır. Kilitli vidalı klips Bebeğinizin kolyesini çıkarması önlenir. Ayrı ayrı düğümlenmesinin amacı; Olası kehribar tanesinin kopması veya kırılması durumunda ebeveynlerin düşen boncuğu bulmasına yardımcı olabilmek, çocugun kehribar tanesini ağzına almasını ve yutmasını engelleyebilmek ve olası boğulma riskinin ününe geçebilmektir.

Baltık Kehribarı (BALTIC AMBER) %8-11 oranı ile yüksek süksünik asit içeriğine sahiptir. Dünyanın en büyük kehribar yataklarının bulunduğu Baltık denizine kıyısı olan ülkelerden, En iyi kalite, üretici firma orijinal bandrollü Litvanya sertifikalı en kaliteli kehribar ürünleri sizlere sunmaya gayret gösteriyoruz.


NEDİR KEHRİBAR?

Kehribar taşı bir mücevher ya da yakut değildir.Hatta kehribar taşı denilmesine rağmen bir taş bile değildir. Geçmişi 50 milyon yıl öncesine dayanan kehribar fosilleşmiş ağaç reçinelerinden elde edilir. Aslında bir fosil kalıntısıdır ve organik özellik taşır. Geçmişi o kadar eskiye dayanmaktadır ki birçok arkeologlar yaptıkları kazılarda buldukları kehribarların için de milyonlarca yıl önce ölmüş böceklerin fosillerine bile rastlamaktadırlar.

Antik Roma döneminde akıl hastalıklarının tedavisinde kullanılan kehribar Çin’de sakinleştirici, ağrı kesici bir ilaç olarak kullanılırken Almanlar ise kehribar tanelerini bebeklerin üzerine koyarak dişlerinin acısız ve güçlü çıkmasını sağlamıştır. İbni Sina, kehribarı birçok hastalığa ilaç olarak nitelendirmiştir. 

Kehribarın sırrı boncuklarında gizlidir. Hakiki baltık kehribarı % 3-8-11 oranında süksinik asit/amber asiti içerir. İçerdiği süksinikasit/ Amber asiti bir mineral değil, kozalaklı ağaçların doğal reçinelerini içeren organik bir maddedir. Çocuğunuz kehribar kolyesini taktığında,tene temas ederek vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımını karışır ve bu sayede kehribar insan vücuduna bir şifa kaynağı olduğu bilinir.

Kehribarın hakiki olanını bulmak hayli zordur, oysa gerçek kehribarın oluşması için 50 milyon yıl önce yaşamış ve bugün nesli tükenmiş bir çamının recinesinin fosili olması gerekmektedir. Kehribarın şifa kaynağı olabilmesi için bir deniz suyuna rastlamış olması, deniz suyunda yıkanmış olması gerekir.

Bu reçine zamanla sertleşme göstermesi sonucu kehribar taşı ortaya çıkar. Bunların haricinde ise yapısında ipliksi maddeler, böcek veyahutta hava kabarcıkları bulunabilir.

Kehribar ülkesi olarak Polonya bilinir. Dünyanın en güzel ve en değerli kehribarları hep Polonya’da çıkarıldığı için Polonya Kehribar Ülkesi unvanını almıştır. Polonya’da Kehribar Müzeleri dahi bulunmaktadır. Avrupa’da Ukrayna, Romanya, İsveç, İngiltere, Hollanda, Sicilyada bulunan Kehribar yataklarının en ünlü ve büyük olanı ise Litvanya ve Polonya’dadır.


KEHRİBAR NASIL KULLANILIYOR ?

 

Öncelikle mutlaka ebeveyn denetiminde kullanılmalıdır. Ebeveyn denetimi dışında bulunan zamanlarda ve ortamlarda çıkarılmalıdır.

Kehribarı kullanmaya başlamadan önce, çeşme suyunda 1-2 dk. yıkayıp  havlu ile kuruladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.  

Kehribar kolyeler bebeklerde ilk 6 ay sol el veya sol ayak bileğinde sararak hal-hal veya kehribar bileklik olarak kullanıldığı bilinir. 

Kehribar kolyeler doğru kullanıldığında faydasını daha çok gösterecektir. Bebeklerde diş çıkarma döneminin başladığı 5. - 6. aylardan itibaren genellikle kolye olarak kullanıldığı bilinir. Kehribar kullanımı ağrıyan yere yakın olmalı ve tene temas etmesi önemlidir. Tene temas ederek ve sürekli kullanıldığında etkisini gösterdiği bilinmektedir. 

Gece yatarken ve uyurken kolye takmayınız, çıkartınız. Etkinliği ve sürekliliği sağlamak amacıyla çıkarıldığında sol ayak bileğinde, çorap içinde tene temas edecek şekilde kullanıldığı bilinmektedir. 

Kehribarın 10(on) Günde 1(bir) mutlaka bakımını yapmalısınız. Bakımı için detaylı bilgiyi sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Kehribarı parfüm, saç spreyi, deterjan, bulaşık deterjanı, krem, el kremi, oje temizleyici, aseton, sabun vb. kimyasal ürünlerden koruyunuz,  evsel temizleyicilerle yıkamayınız. Aksi takdirde kehribar etkinliğini kaybedecektir. 

Kullanmaya başladıktan sonra etkisini 48-72 saat arasında göstermeye başladığı biliniyor.


! UYARILAR ! 

Kolyeyi takarken bebeğinizi daime denetleyin. Sadece kısa bir süre için bile olsa, kolyeyi bebek gözetimsiz iken çıkartın. Bebek gündüz veya gece uyurken kolyeyi çıkartın. Bebeğin ağzı veya kolyeyi çiğnemesine izin vermeyin!

Özellikle aldığınız kehribarın orjinal olması çok önemlidir, aksi takdride bebeğinizin boynunda kimyasal bir ürün taşımış olursunuz. Sertifikalı, %100 orjinal yüksek kalite baltık kehribarı kullanmanızı öneriyoruz. 

Oyuncak Yönetmeliği: 3 yaş küçük çocuklar için uygun değildir. Kehribar hassas ve kırılgandır ayrıca Küçük parçacıklar içerir, boğulma tehlikesi olabilir.

Banyo yaparken kimyasal ürünlerden uzak durmak için çıkartınız. Kehribarınızı doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız! Kehribar çok kırılgan ve hassas olduğu için doğrudan yoğun güneş ışınları kehribarınızı çatlatabilir.

Yasal Sorumluluk Reddi: Kehribar kolye/bileklikler ve bu ürün oyuncak değildir. Çocukların eline oyuncak olarak verilmez, amaç dışı kullanılmaz.(Kesinlikle ağza alınmaz, çiğnenmez, yutulmaz, yenmez, diş kaşımak için kesinlikle kullanılmaz.) Oyuncak olarak kullanılmaz. Kehribar Kolyeler ve bileklikler kullanılmadığı zamanlarda bebeğinizin veya çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.  İpek Kehribar almış olduğunuz ürünlerin uygunsuz kullanılmasından sorumlu değildir.


BAKIM

Temizliği için (negatif enerjiden arındırma) sadece DURU SU kullanınız.

Kehribarınızı kullanmaya başlamadan önce, ılık suda 1-2 dk. yıkayıp  havlu ile kuruladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Kehribarınızın etkinliğini arttırmak amaçlı gerekirse hergün, haftada bir(1) veya 10(on) günde,

bir(1) defa negatif enerjiden arındırılması ve temizlenmesi gerekmektedir!

Su ile Temizleme; bir bardak suda 10-15dk  beklettikten sonra,akan çeşme suyu altında 1-2 dakika süreyle yıkayınız. Bu şekilde etkinliğini arttırmalıyız.

Toprak ile Temizleme; aslında en doğru kehribar temizleme topraklama yöntemidir.Bütün enerjileri nötürlediği için toprağın içerisine kehribarımızı gömüp 24 saat beklediğimizde etkinliğini maksimum seviyeye ulaştırmış oluruz.


SONUÇ: Kullanıcı deneyimlerini ve kullanıcı yorumlarını da göz önünde bulundurduğumuzda kehribar kolye/bilekliklerin olumlu etkilerinin olduğunu gözlemliyoruz. Tabiki her kullanıcı üzerinde etkisi bir olmadığı belirtmekte fayda vardır. İpek Kehribar ekibi olarak bizler çok güzel olumlu geri dönüşler alıyoruz. Memnuniyet oranımız oldukça yüksektir. Sizleri de İpek Kehribar ailesi olarak aramızda görmekten mutluluk ve memnuniyet duyarız.

 

 

 

Baltık Amber
Ürün Adı Kehribar Kolye
Ağırlık 6,00 ~ 10,00 gram
Renk Vişne
Kilit Mekanizması/Tasarım Vidalı Klips / Dayanıklı İplik / Her bir Boncuk arası düğüm
Malzeme Natural Amber
Kargo 1-2 İş Günü Yurtiçi Kargo
Menşei Litvanya
Kategori Yetişkin
Şekil/Kesim Barok

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

İADE VE CAYMA HAKKI

 

 • Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
 • İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:
 • İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yeralan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir. 
 • İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
 • Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 14 günlük geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.
 • Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam veilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” .
 • Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmakiçin;Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. 
 • Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
 • Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz. Değişim bir defaya mahsustur. 
 • Teslim tarihinden itibaren bir hafta içerisinde ürünü faturası ile birlikte tarafımıza göndermelisiniz. Ürünler anlaşmalı kargomuz olan YURTİÇİ Kargo ile gönderilmelidir. Farklı kargo şirketleri ile gönderilen ürünlerin işlemleri, ücret iadesi yapılırken kesilmektedir. Üründe firmamızdan kaynaklanan bir kusur yoksa kargo ücreti müşteriye aittir.)

CAYMA HAKKI

 • Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 9. Maddesine göre, müşteri, "Tüketici, 14(on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.
 • Teslim tarihinden itibaren bir hafta içerisinde ürünü faturası ile birlikte tarafımıza göndermelisiniz.

NOT : Ayrıntılı bilgi için https://ipekkehribar.com/iptal-ve-iade-kosullari sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Ürün Kodu: ipek-285
 • Kazanacağınız Puan: 10
 • Stok Durumu: Stokta var
 • 254,88TL
 • Vergiler Hariç: 216,00TL
 • Satın almak için gerekli puan: 140

Mevcut Seçenekler:

Ücretsiz Kargo

Tüm Alışverişlerde Kargo Bedava!- Kapıda Ödeme +5,00TL

Kolay İade

14 Gün İçinde Koşulsuz İade Garantisi

Güvenli Alışveriş

256BİT SSL Güvenlik Sertifikası İle Korunmaktadır

Etiketler: ipek kehribar, sertifikalı baltık kehribar bebek diş kolyesi, yetişkin baltık kehribar kolye bileklik, kehribar bebek diş kolyesi